Kubki reklamowe – jakimi metodami się je zdobi?

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

Kubki to jedne z najpopularniejszych gadżetów reklamowych na rynku. Trudno się temu dziwić – to produkt zarówno praktyczny, jak i niedrogi. Dostępny jest on w wielu różnych rodzajach. Oferowane przez firmy kubki różnić mogą się od siebie pojemnością, kształtem czy kolorystyką. Ciekawą alternatywę dla klasycznych naczyń stanowi ich wersja termiczna, która pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury napoju przez długi czas. W jaki sposób powstają nadruki na takich kubkach? Poniżej kilka przydatnych informacji związanych z tym zagadnieniem.Kubki reklamowe zdobi się między innymi metodą tampodruku, który określany jest również mianem nadruku bezpośredniego. Jest to najtańsza, lecz jedocześnie najmniej trwała technika. Powierzchnia nadruku w większości przypadków ograniczona jest do kwadratu o formacie 50×30 milimetrów. Znajdować może się on po jednej lub dwóch stronach naczynia. Pewne problemy sprawić może tutaj grafika składająca się z więcej niż 2 kolorów. Po nałożeniu, nadruk utwardzany jest w specjalnym piecu.

Kubki reklamowe produkuje się również z zastosowaniem sitodruku. W tym przypadku nadruk pojawić może się wokół naczynia, poza obszarem przy uchu. Jest to metoda nieco droższa niż tampodruk, lecz tańsza od kalki ceramicznej. Ta metoda uznawana jest z kolei na najtrwalszą. Po nałożeniu na powierzchnię naczynia specjalnej kalki, kubek wkładany jest do pieca i wypalany w takiej temperaturze, aby szkliwo na trwale złączyło się z kalką. Produkcja takich gadżetów trwa od 7 do 10 dni. To idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którym zależy na najwyższej jakości gadżetu reklamowego.

Na rynku spotkać można także kubki reklamowe wytwarzane z zastosowaniem sublimacji. Jest to niezwykle oryginalna metoda, która opiera się o pokrycie szkliwa za pomocą niewidocznej warstwy polipropylenu, który to zmienia kolor podczas zgrzewania, przyjmując kolor z nadrukowanego papieru transferowanego. Sublimacja świetnie sprawdza się do szybkiego odwzorowywania fotografii oraz wielokolorowych grafik wokół kubka. Metodę tę przeważnie stosuje się w przypadku niewielkich nakładów nie przekraczających 50 sztuk.