Kraków atrakcje dla młodzieży – ciekawe miejsca dla nastolatków


Kraków – atrakcje dla młodzieży – co robić w tym mieście? Oto ciekawe miejsca!

Kraków jest magicznym, klimatycznym i ciekawym miejscem, które warto odkryć już w młodym wieku. Kraków atrakcje dla młodzieży oferuje zarówno w formie spędzenia czasu na wolnym powietrzu, jak i na zwiedzaniu. Sprawdź, co warto zobaczyć!

Miasto Kraków powinien zobaczyć każdy, gdyż jest to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Można to zauważyć po rzeszach turystów, którzy przyjeżdżają tam o każdej porze roku i są to turyści także zza granicy. Na mapie Krakowa jest wiele punktów, które idealnie nadają się na zwiedzanie z nastolatkami. Zobacz Kraków atrakcje dla młodzieży jakie ma do zaoferowania. 

Atrakcje Krakowa – dla młodzieży i dorosłych

Na terenie Krakowa i w okolicach jest mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu dzieciom i dorosłym. Niektóre z nich są idealne do zwiedzania, gdy słońce świeci i jest ciepło, a w inne miejsca można się wybrać, gdy pada. Warto wybrać się choćby na weekend, by poczuć klimat tego miasta, choć oczywiście dwa dni będą niewystarczające, by zobaczyć najciekawsze atrakcje. To miasto przyjazne rodzinom z dziećmi, bo można przepłynąć się statkiem po Wiśle, czy spróbować swoich sił w parku linowym. Warto odwiedzić z dziećmi też Muzeum Krakowa, które jest jednym z najstarszych w kraju. Zarówno młodszym, jak i starszym przypadną do gustu stałe i liczne wystawy czasowe, a przy okazji można poznać dużą część historii Krakowa. Można zatem podczas pobytu aktywnie spędzać czas, ale też przy okazji czegoś się nauczyć. 

Ciekawe miejsca w Krakowie dla młodzieży – co warto odwiedzić?

Kraków atrakcje dla młodzieży oferuje liczne, a warto zacząć od zwiedzania ZOO, którego jedną z atrakcji jest żyrafiarnia. Nastolatkowie, którzy lubią samoloty, powinni wejść do Muzeum Lotnictwa Polskiego, a jeśli chcesz z całą rodziną trochę się zabawić, to Park Wodny będzie idealnym miejscem. Co robić z nastolatkiem w Krakowie, by przeżył on niezapomniane chwile? Możecie udać się do Parku Henryka Jordana, który sprzyja spacerom. To świetny sposób, by poczuć na własnej skórze klimat tego miasta i nieco odpocząć. Najmłodsi ucieszą się z pewnością, gdy odwiedzą Park Rozrywki Ampa. Na ponad 500 metrach kwadratowych dzieciaki przeżyją dużo przygód i będą mogły się wyszaleć. W tym czasie opiekunowie mogą udać się do kawiarni na pyszne ciastko i kawkę. 

Kraków atrakcje dla młodzieży – Park Edukacji Globalnej, Centrum Nauki i Zmysłów

Kraków oferuje wiele atrakcji, wśród których znajduje się Park Edukacji Globalnej. To wyjątkowe miejsce na trenie Małopolski, w którym młodzi ludzie mogą zaznajomić się z kulturami z innych kontynentów. Miejsce to jest prowadzone przez Salezjański Wolontariat Misyjny, a wstęp nie jest drogi. W tym miejscu można dotknąć i zobaczyć z bliska indiańskie tipi, ale i doświadczyć, jak żyją ludzie na kontynencie afrykańskim w lepiankach. Jest też igloo i wiele edukacyjnych gier, które pozwalają przeżyć ciekawą przygodę. Wśród atrakcji w Krakowie dla dzieci i młodzieży, które warto zwiedzić, jest Centrum Nauki i Zmysłów. Jest to miejsce, w którym można zobaczyć, jak postrzegają świat osoby niewidome. Dla zwiedzających są przygotowane dwie ścieżki – „w stronę światła” i „w stronę ciemności”. Niewątpliwie dużą zaletą jest możliwość wykonania różnych eksperymentów, a dodatkowo warto też pokazać dzieciakom, że są ludzie, którzy odbierają świat inaczej. Te dwie atrakcje dla dzieci i młodzieży warto wpisać na listę podczas zwiedzania Krakowa. 

Co robić w Krakowie z nastolatkami, gdy jest piękna pogoda?

Kraków atrakcje dla młodzieży i dzieci podczas pięknej pogody oferuje w różnej formie. Przede wszystkim warto zobaczyć Stare Miasto i poznać zabytkową część, w której kryje się wiele tajemnic. Na pewno warto też wybrać się na spacer wzdłuż Wisły, a przy okazji można też zarezerwować sobie rejs po Wiśle, by móc podziwiać piękno tego miasta. Fajną atrakcją są Skałki Twardowskiego, na których terenie znajduje się kamieniołom i punkty widokowe. To znakomite miejsce dla młodzieży, która chce rozpocząć przygodę ze wspinaczką, ale i dla tych, którzy są już wprawieni w tej aktywności. Jest tam też szafirowe jezioro oraz można bliżej zaznajomić się z legendą o Twardowskim. Będąc w Krakowie, nie sposób nie odwiedzić Kopalni Soli w Wieliczce. Zaledwie 14 km od Krakowa położona kopalnia z pewnością wzbudzi wiele emocji. 

Wawel, Kopiec Kościuszki, Sukiennice, Krakowski Rynek – zabytki, które przyciągają

Jeśli mowa o najlepszych atrakcjach w Krakowie, to oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszych zabytkach. Koniecznie trzeba zobaczyć Wawel, gdzie na młode osoby czeka specjalna trasa, która prowadzi do Jamy Smoka. Nie wolno pominąć zwiedzenia Krakowskiego Rynku, a przy okazji koniecznie musicie wejść do podziemi, w których ulokowane jest multimedialne muzeum. Sukiennice, Kopiec Kościuszki, Katedra Wawelska czy Kościół Mariacki to atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Krakowie. Nie trzeba wszędzie wchodzić, bo nie starczy na taką wycieczkę tygodnia. Warto jednak pochodzić po Krakowie, podziwiać imponujące zabytki i napawać się ich pięknem. Możecie też zrobić sobie wycieczkę po mniej znanych dzielnicach bez mapy, by odkryć zakamarki rzadziej odwiedzane. Będzie to fajna rozrywka dla młodzieży. 

Jakie atrakcje dla  nastolatka w Krakowie? Podsumowanie

Kraków atrakcje dla młodzieży, dzieci i dorosłych oferuje różne, a zobaczenie ich wszystkich nie jest możliwe podczas jednego pobytu. Zaplanujcie zwiedzanie wcześniej i wybierzcie te punkty, które na początku chcecie zobaczyć. Na pewno wrócicie po raz kolejny i będziecie mogli poszerzać listę miejsc, które już odkryliście. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *