Park rozrywki Małopolska – najlepsze miejsca zapewniające doskonałą zabawę i rozrywkę dla dzieci i dorosłych 


Park rozrywki Małopolska – najlepsze miejsca zapewniające doskonałą zabawę i rozrywkę dla dzieci i dorosłych 

Szukasz pomysłu na jednodniową wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi? To doskonale się składa, ponieważ Małopolska obfituje w liczne atrakcje! Wśród takowych znaleźć możesz m.in. liczne parki rozrywki, które zapewniają moc atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych niezależnie od wieku. Jaki park rozrywki Małopolska ma do zaoferowania wielbicielom dobrej zabawy? 

Choć jest to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, to zdecydowanie nie można narzekać tutaj na ograniczoną liczbę atrakcji. Region, w którym leżą takie miasta jak Kraków, Zakopane, Tarnów czy Nowy Sącz jest istną stolica lunaparków chętnie odwiedzanych przez rodziny z dziećmi. Które z nich są najpopularniejsze i najciekawsze? Po lekturze tego wpisu z łatwością wybierzesz interesujący Cię park rozrywki Małopolska! 

Rodzinny park rozrywki Małopolska na weekend: 5 najlepszych parków rozrywki dla dzieci i rodziców 

Rabkoland 

Nie tylko w większych miejscowościach można się dobrze bawić – potwierdzeniem tego może być park rozrywki dla dzieci Rabkoland, który warto odwiedzić z juniorami wybierając się do Rabki-Zdrój bądź jej okolic. 

To, że wizyta w parku będzie obfitować w dobrą zabawę jest pewne, ponieważ na odwiedzających czeka tutaj blisko 40 atrakcji! Oprócz „standardowych” pozycji takich jak karuzele, kolejki górskie, samochodziki oraz łódeczki, w Rabkolandzie znajdziesz aż 6 stref tematycznych z interaktywnymi placami zabaw – wśród nich m.in. Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Strefa Cyrkowa i Machinarium.

Wystrój lunaparku mieszczącego się w Rabce-Zdrój inspirowany jest tradycją oraz otaczającą naturą, a to dodatkowo uatrakcyjnia całość. 

Energylandia

Jeżeli Rabkoland rozbudzi Twój apetyt na więcej lub też swoją przygodę z rodzinnymi parkami rozrywki zechcesz zacząć od absolutnie legendarnego miejsca, to nie możesz ominąć Energylandii. To absolutnie topowy park rozrywki Małopolska! 

Na terenie zajmującym 70 hektarów na dzieci i dorosłych czekają aż 123 atrakcje, które znaleźć można w specjalnie wydzielonych strefach takich jak Water Park, Bajkolandia, strefa ekstremalna, Smoczy Gród czy Aqualantis. Pośród przygotowanych form rozrywki znaleźć można m.in.: karuzele i mini coastery dla najmłodszych dzieci, spływy wodne i wyścigi na specjalnie przygotowanym torze Moya Formuła Autodrom dla starszych pociech, a także 40 metrowy Space Booster osiągający prędkość do nawet 140 km/h, najwyższa na świecie kolejka Wooden Coaster Zadra oraz światowy (!) rekordzista wśród wodnych rollercoasterów. Te ostatnie atrakcje polecamy tylko miłośnikom mocnych, zapierających dech w piersiach wrażeń, a więc nastolatkom i  ich równie odważnym rodzicom. 

Zatorland 

Jaki jeszcze inny park rozrywki Małopolska proponuje fanom różnych atrakcji? Obowiązkowym punktem wycieczki dla wszystkich juniorów zafascynowanych kręgowcami lądowymi, które pojawiły się na ziemi około 237 milionów lat temu jest Zatorland, czyli największy park ruchomych dinozaurów w Europie. To właśnie tutaj licznie ściągają całe rodziny z nawet najbardziej odległych zakątków Polski i nie ma się czemu dziwić! 

Zatorland składa się z 3 różnych parków: wspomnianego wcześniej Parku Ruchomych Dinozaurów, Parku Owadów oraz Parku Mitologii, a całość dopełnia Lunapark dla dzieci. Podczas wizyty w tym parku rozrywki położonym w zatorze najmłodsi mogą wybrać się w podróż do fascynującej, odległej przeszłości, a dorośli przekonać się o tym, że park tematyczny może mieć nie tylko walor rozrywkowy, ale także edukacyjny. 

Inwałd Park 

Kompleks składający się z aż pięciu parków tematycznych w jednym miejscu? To oczywiście Inwałd Park, czyli centrum rozrywki w Polsce stworzone z myślą o wszystkich osobach ceniących sobie różnorodność! 

Podczas wizyty w Inwałd Park możesz przenieść się do ery mezozoicznej, przejść krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic i przekonać się na własne oczy jak imponujące rozmiary miał Tyranozaursu Rex odwiedzając park Dinolandia lub też zwiedzić niemal cały świat w Parku Miniatur Świat Marzeń. Po odhaczeniu wspomnianych pozycji możesz też cofnąć się do czasów średniowiecznych dzięki Baśniowej Warowni lub też wpaść do mini zoo, czy wspiąć się na taras widokowy i stamtąd podziwiać Ogród Jana Pawła II składający się z ponad 20 tys. drzew, krzewów i kwiatów. 

Park Rozrywki Twinpigs 

Wycieczka na Dziki Zachód bez konieczności wyjazdu z Kraju nad Wisłą? Wbrew pozorom to jak najbardziej możliwe! Las Vegas i Hawaje możesz odkryć wybierając właśnie ten park rozrywki Małopolska!

Pomysłem na spędzenie czasu w okresie wakacyjnym może być dzień w Twinpigs – wesoła miasteczko w Żorach czerpiące garściami z amerykańskiej kultury i tradycji. Wybierając się do tego unikalnego parku rozrywki w Polsce możesz poczuć zupełnie inny klimat w jednej z 8 stref tematycznych (choć zachęcamy Cię do odwiedzenia wszystkich wraz ze swoją pociechą), zapewnić mnóstwo frajdy juniorom udając się z nimi na przegląd ponad 50 atrakcji czy do mini zoo, skosztować amerykańskiej kuchni lub też z zapartym tchem podziwiać odbywające się różnego rodzaju pokazy kaskaderów. 

Dodatkowa atrakcja – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko 

W drodze do Małopolski warto zaplanować przystanek w najstarszym lunaparku w Polsce otwartym w 1959 roku (!). Mowa oczywiście o Legendii, który z powodzeniem może walczyć o uwagę z najlepszymi parkami rozrywki w Małopolsce. 

Jak sama nazwa wskazuje, Legendia to idealne miejsce dla wszystkich małych miłośników bajek, baśni raz legend. W największym parku tematycznym w Polsce przygotowano ponad 40 atrakcji dla dzieci i młodzieży zarówno tych typowo dziecięcych i familijnych, jak i bardziej ekstremalnych.

Każdy junior spragniony wrażeń i świetnej zabawy może m.in. przejechać się diabelskim młynem, rollercoasterem, który w 2017 roku został nagrodzony tytułem najlepszej europejskiej kolejki górskiej, zjechać do wody ze zjeżdżalni (ześlizgu) o wysokości 8 lub 12 cm bądź też wyruszyć na wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi i odkryć największe tajemnice Legendii. Po intensywnej zabawie warto się wzmocnić – również tutaj (tak jak w przypadku Zatorlandu, Bajkolandii czy innych największych parków rozrywki w Polsce) czeka cała gama punktów gastronomicznych. 

Jak więc sam widzisz Małopolska ma dużo do zaoferowania – decydując się na odwiedziny w danym parku rozrywki upewnij się jednak czy, aby na pewno jest on dostosowany do wymagań danej grupy wiekowej. W końcu każdemu uczestnikowi rodzinnej wycieczki należy się dobra zabawa!  


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *