Randka w Krakowie – poznaj romantyczne miejsca w Krakowie idealne dla zakochanych!


Kraków to miasto pełne atrakcji i miejsc idealnie nadających się dla zakochanych. Poznaj romantyczne miejsca w Krakowie, które idealnie nadają się na randkę, Walentynki lub na inną okoliczność tylko we dwoje. 

Czy istnieje idealne miejsce na randkę w Krakowie? Oczywiście, że tak, ale dla każdego będzie to stwierdzenie oznaczać coś innego. Niektóre pary preferują romantyczny spacer, a inne z ukochaną osobą chcą spędzić wyjątkowe chwile w restauracji przy kolacji. Inni wolą podziwiać zabytki lub po prostu przejść się po Rynku Głównym, by poczuć klimat miasta. Są jednak romantyczne miejsca w Krakowie, które warto wybrać, by pokazać drugiej połówce swoje zaangażowanie. Co można robić we dwoje w Krakowie? Jest wiele możliwości. 

Kraków – ciekawe miasto pełne romantycznych miejsc

Klimatyczny Kraków jest doskonałym miejscem na spędzenie romantycznych chwil we dwoje. Liczne kawiarnie, restauracje, zabytki i ścieżki spacerowe dają wiele możliwości do spędzenia wyjątkowych chwil z ukochaną. Możesz zabrać swoją drugą połówkę na spacer wzdłuż Wisły na Bulwar Nadwiślański lub do jednej z przytulnych restauracji, w których klimat sprzyja spędzeniu czasu z drugą połówką. Jeśli chcesz wybrać się w Walentynki, to pamiętaj, by wcześniej zarezerwować miejsce. W popularnych kawiarniach czy restauracjach może być problem ze znalezieniem stolika bez wcześniejszej rezerwacji. 

Randka w Krakowie – jak zaplanować?

Co robić w Krakowie we dwoje? Jest wiele możliwości, a wszystko zależy od tego, co lubicie. Najważniejsze jest, aby wcześniej zaplanować taki wypad, choć oczywiście niespodzianki i spontaniczne wyjścia są czasami bardziej fascynujące. Raz na jakiś czas możecie czegoś takiego spróbować. Jeśli jednak chcecie zjeść kolację przy świecach lub planujecie weekend w SPA, to niech miejsce na Was czeka z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza w długie weekendy lub w święta. Romantyczne miejsca w Krakowie są wszędzie, a na początek możecie zacząć od zwiedzania Krakowskiego Rynku Głównego. 

Romantyczne miejsca w Krakowie – jak spędzić czas we dwoje?

Ciekawe miejsca w Krakowie dla zakochanych to z pewnością Planty i Kopiec Kościuszki, do którego prowadzi urokliwa i malownicza aleja. Jeśli macie więcej czasu, to obowiązkowo zobaczcie Zamek Królewski na Wawelu, ale pamiętajcie, że bilety najlepiej rezerwować jest online. Unikniecie kolejek i będziecie mieć pewność, że bilety będą dostępne. Kolejnym ciekawym miejscem idealnym dla zakochanych jest Kazimierz, z którego możecie od razu iść na Podgórze. To doskonałe miejsce na romantyczny spacer, ale i możliwość spróbowania specjałów znajdujących się w tamtejszych restauracjach. Wybór dań jest bardzo szeroki i z pewnością znajdziecie coś idealnego na romantyczną kolację.

Ogród botaniczny, rejs, spacer wzdłuż Wisły – pomysły na randkę dla zakochanych

Wymarzonych miejsc dla par w Krakowie jest wiele, a wśród nich Kładka Bernatka, czyli pieszo-rowerowy most. Łączy on Kazimierz z Podgórzem i możecie na nim zawiesić swoją kłódkę – symbol Waszej miłości. Lubicie spacerować? To wybierzecie się na spacer wzdłuż Wisły, skąd będziecie mogli nieco bliżej poznać zabytkowe dzielnice Krakowa. Jeśli nie chcecie spacerować, to rozwiązaniem będzie rejs po Wiście, a szczególnie po zachodzie słońca. Możecie też wybrać się do ogrodu botanicznego, jeśli pogoda nie sprzyja spacerom. 

Romantyczne restauracje w Krakowie – ciekawe miejsca na randkę

Romantyczne miejsca w Krakowie to też restauracje, w których możecie zjeść specjały, wypić lampkę znakomitego wina i popatrzeć sobie prosto w oczy. Będąc na Plantach, możecie wstąpić do kawiarni, których jest tam sporo. To fajny przerywnik, by zjeść coś słodkiego i udać się dalej na zwiedzanie. Na wieczór najlepiej wybrać się na Kazimierz, gdzie mieści się mnóstwo restauracji. Oferta obejmuje kuchnię polską, włoską, żydowską czy gruzińską. Na pewno znajdziecie coś, co sprawi Wam wielką przyjemność. W Krakowie znajduje się dużo punktów gastronomicznych, które będą idealne na Walentynki, świętowanie rocznicy ślubu czy urodzin. 

Spontaniczna randka w Krakowie dla zakochanych

Lubisz zaskakiwać ukochanego i lubicie sprawiać sobie niespodzianki? Kraków to idealne miasto do tego. Możesz zarezerwować weekend w SPA w jednym z hoteli i zabrać swoją drugą połówkę na spontaniczny wypad we dwoje. Jeśli chętnie jadacie na mieście, to możecie z okazji ważnego dla Waszego związku wydarzenia wybrać się do mniej znanej restauracji. Może traficie na miejsce, które jest mało znane, ale za to oferuje fantastyczne dania przygotowane z sercem. W takim miejscu będzie też mniej ludzi, a więc będziecie mogli w spokoju zjeść i porozmawiać. Jeśli lubicie spacerować, to nawet w deszczu możecie się wybrać z parasolami na przechadzkę po Starym Mieście czy zakamarkach zabytkowych dzielnic. Nie idźcie według mapy. Zgubcie się, a może odnajdziecie coś, czego wcześniej nie widzieliście, a Was urzeknie. Takie spontaniczne wypady mogą przynieść wiele przyjemności. 

Romantyczna randka w Krakowie – podsumowanie

Jeśli chcesz spędzić weekend w Krakowie lub po prostu pójść na kolację, lub spacer z ukochaną osobą, to możliwość masz wiele. Romantyczne miejsca w Krakowie są w centrum, ale i zabytkowych dzielnicach miasta. Możecie rozpocząć od Starego Miasta, następnie popłynąć statkiem po Wiśle, a na zwieńczenie dnia udać się do jednej z knajpek na Kazimierzu. W czasie niepogody czeka ogród botaniczny i Wawel. Są też Sukiennice czy Katedra Wawelska. Kraków to miasto idealne na romantyczny weekend we dwoje. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *