Własnoręczny prezent dla mamy DIY – pomysł na prezent na dzień mamy i inne święta!


Okazji, by wręczyć mamie prezent, jest wiele, a jedną z nich jest dzień matki czy urodziny. Sprawdź, dlaczego warto wykonać własnoręczny prezent dla mamy DIY i co będzie Ci potrzebne.

Każda mama uwielbia otrzymywać prezenty, a zwłaszcza te od swoich dzieci. Nie muszą być to drogie podarunki, bo liczy się pamięć. Jeśli dziecko poświęci czas i zrobi coś własnoręcznie, to z pewnością mama ucieszy się i będzie jeszcze bardziej szczęśliwa. Przedstawiamy pomysły na własnoręczny prezent dla mamy i podpowiadamy, dlaczego warto uwolnić swoją kreatywność i wykonać coś samemu.

Prezent na dzień mamy – jaką niespodziankę zrobić mamie?

Każdego dnia mama poświęca się swojej rodzinie, a szczególnie wychowaniu dzieci. Jest to ciężka praca, ale i szczęście, które otrzymuje od swoich pociech. By podziękować mamie za trud wychowania, warto podarować jej coś wyjątkowego, a szczególnie na dzień matki. Jaki można zrobić prezent dla mamy? Można oczywiście kupić coś gotowego, ale samodzielnie przygotowany podarunek będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Każda mama doceni poświęcony czas i zaangażowanie. Ten dzień można celebrować na różne sposoby. Dobrym pomysłem jest przygotowanie mamie śniadania lub przyniesienie filiżanki pysznej kawy do łóżka. Z okazji dnia matki możesz też zrobić jej kolację, a do tego wręczyć mały upominek w postaci jej ulubionych słodyczy czy bukietu kwiatów. Nie musisz wydawać dużych pieniędzy, bo wyjątkowym prezentem jest też miłość i okazane uczucie.

Własnoręczny prezent dla mamy – dlaczego warto zrobić samemu?

Własnoręczny prezent dla mamy jest dla niej znakiem, że poświęciłeś swój czas, co ona z pewnością doceni. Nie ważne, ile masz lat, ani jaki będzie to prezent. Liczą się gesty, które pozostają w pamięci na długie lata. Matka ucieszy się z laurki wykonanej z papieru i z rysunku, który będzie na niej widnieć. Jeśli napiszesz jeszcze parę słów od serca, to w oczach matki pojawią się łzy szczęścia i radości. Dlaczego jeszcze prezent dla mamy, który można zrobić samemu, jest wart poświęconego czasu? Przede wszystkim dlatego, że możesz podarować mamie unikalną rzecz, która będzie miała duszę. Łatwiej jest pójść do sklepu lub zrobić zakupy online i wręczyć gotowy podarunek. Jednak taką rzecz mama może kupić sobie sama. A przecież chodzi o to, by prezent z okazji dnia matki czy na urodziny pokazał jej, że ją kochasz i doceniasz wszystko, co dla Ciebie zrobiła. 

Dzień matki, urodziny, święta – pomysły na prezent dla mamy DIY

Jaki własnoręczny prezent dla mamy DIY zrobić? Fajną opcją jest zrobienie lampionu ze słoika. Wystarczy, że przyozdobisz go kolorowym papierem, przewiążesz wstążeczkę, a do środka wstawisz zapachową świeczkę. Kolejną propozycją jest zrobienie własnoręcznie mydełek zapachowych. Potrzebne do wykonania ich będą foremki z silikonu, baza mydlana i aromatyczne olejki. Możesz też dodać suszone kwiaty, by mydełka cieszyły oko. Ciekawą dekoracją każdego domu są ramki na zdjęcia. Możesz je przyozdobić samemu, a do środka włożyć wspólne rodzinne zdjęcie. Ramkę możesz pomalować farbami, możesz też przykleić do nich serduszka lub inne ozdoby, a z pewnością będzie to wyjątkowy prezent. Ręcznie zrobiony szalik lub opaska będzie równie wspaniałym podarunkiem. Pamiętaj jednak, by robić na drutach tylko wtedy, gdy mama nie widzi. 

Wazonik, laurka, serduszka – kreatywne, własnoręcznie robione prezenty

Prezentów DIY na dzień matki i inne okoliczności możesz zrobić wiele. Oprócz wyżej wymienionych propozycji możesz też wykonać własnoręcznie wazonik. Będzie Ci potrzebny słoik lub butelka. Wystarczy, że okleisz ją kolorowym materiałem lub papierem, a całości dopełni czerwona wstążka. Nie zapomnij oczywiście o bukiecie kwiatów, które będą już stać w wazonie. Laurka to najprostszy własnoręczny prezent dla mamy, a jej wykonanie zależy już od Twojej wyobraźni. Laurkę możesz zrobić w kształcie serca lub przyozdobić ją małymi serduszkami. Jeśli lubisz malować, to namaluj mamie obraz i włóż go w ramkę, by mogła go od razu powiesić. Jak zrobić prezent dla mamy, który pozwoli jej się odprężyć? Przygotuj jej kąpiel i podaruj samodzielnie przygotowaną sól do kąpieli. Wystarczy sól himalajska i epsom, a także kilka kropel olejku eterycznego. Możesz też przygotować peeling do ciała z gruboziarnistej soli, oliwy z oliwek i olejku zapachowego. Będzie to świetny pomysł na prezent na dzień matki i nie tylko.

Co potrzebujesz, by zrobić prezent DIY dla mamy?

To, co będziesz potrzebować, by wykonać własnoręczny prezent dla mamy, zależy od Twojego pomysłu i kreatywności. Każdą rzecz powinieneś ozdobić, a więc przyda się klej, kolorowy papier, nożyczki, wstążeczki, farby czy suszone kwiaty. Do wykonania wazonu czy świecznika przyda się słoik, butelka lub inne szklane naczynie. Do zrobienia laurki czy namalowania obrazu potrzebujesz papieru, farb i fantazji. Jeśli chcesz przygotować kolację lub śniadanie, to produkty znajdziesz w lodówce. Do przygotowania kosmetyków potrzebujesz także składników, które najczęściej są w domu. Masz zatem duże pole do popisu, wiesz, jak można zrobić prezent dla mamy i nie potrzebujesz do tego pieniędzy. 

Prezent dla mamy od dziecka – podsumowanie

Co zrobić jako prezent na dzień mamy, urodziny lub inne okazje wyjaśniliśmy i pokazaliśmy, że nie jest to trudne i czasochłonne. Prezent nie musi być efektowny, bo Twoja mama cieszy się z drobnych gestów i drobnostek, które są podarowane od serca. Poświęć trochę czasu i zrób własnoręczny prezent dla mamy, a na pewno poczuje się ona doceniona i kochana. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *